XXVI EDICIÓ PREMIS BUTACA DE TEATRE DE CATALUNYA

Nominats XXVI Edició

Muntatge Teatral

Europa Bull (Indi Gest / Premi Quim Masó’18 / TNC)

Falaise (Baró d’Evel)

Jerusalem (Romea)

Justícia (TNC)

L’amic retrobat (Teatre de l’Aurora)

La Rambla de les floristes (TNC)

Petit Format

Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers (Titus Andrònic / Temporada Alta / Sala Beckett)

El pequeño poni (Flyhard Produccions)

Lo nuestro (Flyhard Produccions)

Reiseführer (Ruta 40 / Teatre Lliure)

Millor Direcció Teatral

Àlex Rigola (Aquest país no descobert que no deixa tornar de les seves fronteres cap dels seus viatgers)

Jordi Oriol (Europa Bull)

Jordi Prat i Coll (La Rambla de les floristes)

Josep Maria Mestres (Justícia)

Julio Manrique (Jerusalem)

Marc Angelet (Infanticida)

Dansa

La consagració de la Primavera de Roger Bernat (Teatre Lliure / Elèctrica Produccions / Festival Instal·lacions – Ajuntament de Cambrils)

Rèquiem (Crea Dance Company / Centre Cultural Terrassa)

Wu Wei (Mercat de les Flors / Teatre Principal de Palma)

Millor Coreografia

Maria Rovira (Rèquiem)

Raquel Klein (Wu Wei)

Roser López Espinosa (Novembre)

Intèrpret femení de dansa 

Blanca Tolsà (Wu Wei)

Idu Massa (Rèquiem)

Roser López Espinosa (Novembre)

Intèrpret masculí de dansa 

Abel Hernàndez (Rèquiem)

Jacob Gómez (Wu Wei)

Marc Fernández (Rèquiem)

Millor Musical

Aquella nit (La Brutal / Minoria Absoluta)

Infanticida (Neus Pàmies Produccions)

La tienda de los horrores (Nostromo)

Les feres de Shakespeare (Els Pirates Teatre)

Espectacle per a públic familiar

La bruixa de la tramuntana (Teatre Liure i Bitó)

Nada es imposible (Mago Pop)

Veus que no veus (Cia. Pepa Plana)

Actor Teatral

Aitor Galisteo-Rocher (Feísima enfermedad y muy triste muerte de la reina Isabel I)

Josep Maria Pou (Justícia)

Pere Arquillué (Jerusalem)

Actriu Teatral

Anna Sahun (Nenes i nens)

Imma Colomer (Un dia qualsevol)

Rosa Boladeras (La Rambla de les floristes)

Actor Repartiment

Alejandro Bordanove (Justícia)

Carles Pedragosa (Europa Bull)

Marc Rodríguez (Jerusalem)

Actriu Repartiment

Anna Bertrán (La morta)

Laura Conejero (Una historia real)

Sílvia Bel (Beckett’s ladies)

Actor Musical

Joan Vázquez (Ocaña, reina de las Ramblas)

Marc Pociello (La tienda de los horrores)

Ricard Farré (Les feres de Shakespeare)

Actriu Musical

Diana Roig (La tienda de los horrores)

Neus Pàmies (Infanticida)

The Sey sisters (La tienda de los horrores)

Escenografia

Alejandro Andújar (Jerusalem)

Lluc Castells (Falaise)

Sílvia Delagneau i Max Glaenzel (Europa Bull)

Llums

Albert Faura (La tienda de los horrores)

David Bofarull (La Rambla de les floristes)

Pol Queralt (Infanticida)

Vestuari

Maria Armengol (Jerusalem)

Miriam Compte (La tienda de los horrores)

Montse Amenós (La Rambla de les floristes)

Caracterització

Eva Fernández (La Rambla de les floristes)

Helena Fenoy i Marta Ferrer (La tienda de los horrores)

Núria Llunell (Jerusalem)

So i Espai Sonor

Damien Bazin (Jerusalem)

Gerard Marsal Norte (Infanticida)

Jordi Salvadó (Europa Bull)

Text

Guillem Clua (Justícia)

Jordi Oriol (Europa Bull)

Mar Monegal (Ramon)

Composició Musical

Carles Pedragosa, Sasha Agranov i Karl Stets (Europa Bull)

Clara Peya (Infanticida)

Dani Espasa (La Rambla de les floristes)

VOTA!!!
Privacy Settings
We use cookies to enhance your experience while using our website. If you are using our Services via a browser you can restrict, block or remove cookies through your web browser settings. We also use content and scripts from third parties that may use tracking technologies. You can selectively provide your consent below to allow such third party embeds. For complete information about the cookies we use, data we collect and how we process them, please check our Privacy Policy
Youtube
Consent to display content from Youtube
Vimeo
Consent to display content from Vimeo
Google Maps
Consent to display content from Google